הרמת פנים

הרמת פנים

להיראות צעירים יותר, רעננים יותר, מאירים יותר ואפילו חייכנים יותר – זה לא רק עניין של מצב רוח… עם השנים, גם עור הפנים, הלחיים, העפעפיים והסנטר, מתרופפים וצונחים. התוצאה היא מראה עגלגל וזעוף עם פסי מתיחה וקמטוטים מסביב לשפתיים המשוכות מטה. זאת בתוספת "שקיות" בחלק התחתון של הלחיים ונפיחות באזור העפעפיים התחתונות ועודף עור בעפעפיים עליונות. בנוסף לטבע שעושה את שלו ישנם גורמים המאיצים הזדקנות של עור הפנים לרבות חשיפה ממושכת לשמש, ירידה במשקל ועישון.

הרמת פנים, הליך שבעבר כונה "מתיחת פנים" מאפשר להחזיר לעור הפנים את האלסטיות שלו, להרים את כריות השומן ושרירי הפנים שזלגו מטה עם כוח הכובד חזרה למקומם הטבעי  על מנת לקבל את אותו מראה צעיר עם אפקט של פנים רעננות ומחויכות. פנים הרמוניות, שמתאימות לכל מנותח או מנותחת. ד״ר נרדיני דוגל במראה טבעי והרמוני , טכניקה אותה הביא לישראל מניו יורק ומרומא ונמנע מתוצאות מלאכותיות ומראה ניתוחי. הרמת פנים משולבת במקרים רבים במתיחת צוואר וישנו דגש רב להביא לצוואר הדוק וצעיר במהלך הניתוח.

באופן כללי הליכים  אסתטיים מאפשרים לנו להתמודד עם השינויים הוויזואליים שהטבע ותהליכי החיים כפו עלינו, אפשרות לעצור את הזמן לפחות במראה. זה ניכר בכל ההליכים הקוסמטיים והאסתטיים אך באופן מיוחד בהרמת פנים, התוצאות מרשימות והמחמאות לא מאחרות לבוא.

הכירו את ד״ר נרדיני
והמרפאה
הרמת פנים

החלמה

למרות החשש החלמה מניתוח הרמת פנים אינה כרוכה כמעט בכאב. לאחר ניתוח מתיחת פנים, המטופל/ת עלול/ה לחוות נפיחות, חבורות ואי נוחות שעוברים תוך מספר ימים. תרופות נגד כאבים וקומפרסים קרים יכולים לעזור להקל על התסמינים הללו. באופן עקרוני ניתן לחזור לעבודה ולחדש את הפעילות הרגילה תוך 2 עד 3 שבועות. יש להימנע מפעילות גופנית למשך כחודש וחצי ולהימנע מחשיפה לשמש ישירה לתקופה של שנה לאחר הניתוח. חיוני לעקוב אחר הוראות המנתח לאחר הניתוח כדי להבטיח ריפוי תקין.

תוצאות

התוצאות של הרמת פנים מוכיחות את עצמן לפי המחמאות שלא פוסקות מלהגיע. זה יכול להמשך לא מעט שנים בהן המראה הצעיר והרענן מחזיק מעמד. עם זאת, תהליך ההזדקנות ממשיך, כך שחלק מהצניחה והקמטים עלולים להופיע שוב עם הזמן. שמירה על אורח חיים בריא, הימנעות מעישון ותחזוקה של העור יכולים בהחלט לעזור להאריך את התוצאות.

הרמת פנים

סיכונים וסיבוכים

כמו כל הליך כירורגי, גם ניתוח מתיחת פנים טומן בחובו סיכונים מסוימים. אלה עשויים לכלול זיהום, דימום, צלקות, פגיעה עצבית ותגובות שליליות להרדמה. ללא ספק, בחירת מנתח מוסמך ומנוסה יכולה למזער סיכונים אלו.

  • דימום: למרות שהוא נדיר, דימום שמחייב התערבות יכול להתרחש במהלך הניתוח או לאחריו, מה שמוביל לשטפי דם אכימוזות או להיווצרות קרישי דם שמחייבים ניקוז.
  • זיהום: כל הליך כירורגי טומן בחובו סיכון לזיהום, וניתוח מתיחת פנים אינו יוצא מן הכלל. עם זאת, עם הכנות טרום ניתוחיות מתאימות וטיפול לאחר הניתוח, הסיכון לזיהום ממוזער.
  • צלקות: הסרת עודפי העור מחייבת יצירה של צלקות . עם זאת, רוב המנתחים מיומנים בהנחת חתכים במקומות אסטרטגיים כדי למזער צלקות גלויות. אזור הפנים מצטלק בצורה טוב והצלקות המוסתרות מטשטשות עוד יותר עם תום תקופת ההחלמה.
  • נזק עצבי: פגיעה תחושתית עם חוסר תחושה באזור הלחיים ואפרכסת היא שכיחה וזמנית . לעומת זאת פגיעה זמנית או קבועה בעצבי הפנים שמביאה לפגיעה מוטורית היא אפשרות נדירה ביותר. . זה יכול להוביל, לחולשת שרירים בפנים וחיוך אסימטרי. עם זאת, סיכון זה נמוך יחסית כאשר ההליך מבוצע על ידי מנתח מנוסה ומיומן.
  • נשירת שיער: נשירת שיער מסביב לאתר החתך אפשרית אך נדירה. מנתחים בדרך כלל דואגים להימנע מנשירת שיער על ידי תכנון קפדני של מיקומי החתך.
  • שינוי צבע העור: חלק מהמטופלים עלולים לחוות שינויים זמניים או קבועים בפיגמנטציה של העור סביב אתרי החתך.
  • ריפוי לקוי של פצעים: גורמים כמו עישון, לחץ דם לא מאוזן מערכת חיסון פגועה או מצבים רפואיים מסוימים עלולים לפגוע בתהליך הריפוי ולהגביר את הסיכון להחלמה לקויה של פצעים.

למי זה מתאים

הרמת פנים היא בדרך כלל הליך שמתאים למטופלים ולמטופלות החל מגיל 40 שמרגישים שמראה עור הפנים שלהם אינו תואם את גילם. חשוב לתאם ציפיות עם הרופא המנתח, ולוודא כי ההליך האסתטי שבחרתם צפוי לספק את התוצאות שאתם מעוניינים לקבל. חשוב לדעת כי ההליך מחייב הפסקת עישון מוחלטת כולל עישון פסיבי ושימוש בחומרים המכילים ניקוטין מכל סוג למספר שבועות סביב תאריך הניתוח

באופן עקרוני, מועמדים אידיאליים לניתוח מתיחת פנים הם אנשים עם מראה פנים המבוגר מכפי גילם, עור רפוי או נפול בפנים ובצוואר, קמטים או קמטים עמוקים אובדן טונוס שרירים בפנים התחתונות ורפיון ניכר של הצוואר. על המועמדים להיות במצב בריאותי כללי טוב ובעלי ציפיות ריאליות.

הרמת פנים

ההליך הרפואי

ישנם סוגים שונים של  טכניקות להרמת  פנים ומתיחת צוואר בהתאם למידת התיקון הנדרש. בחירת ההליך תלויה באזורים בהם רוצים לטפל ורצון המטופל/ת. במרפאה של ד"ר נרדיני, אנחנו בוחרים בקפידה את הטכניקה הניתוחית, מתכננים במקצועיות את כל מהלך הניתוח ומקפידים במיוחד על תוצאה טבעית, שתהיה בהרמוניה עם מראה הפנים, סגנון החיים והעדפות המנותח/ת.

ישנן מספר טכניקות חדישות המקובלות כיום להליך הרמת פנים, והטכניקה המתאימה לכל מנותח/ת היא זו שתאפשר את התוצאות הטובות ביותר במראה הפנים, לאורך זמן. חשוב לדעת כי הליך הרמת הפנים מבוצע באמצעות חתכים עדינים ועל כן, לא יישארו צלקות נראות לעין לאחר זמן ההחלמה. אמנם הצלקות לא ייעלמו אבל הן יהיו מטושטשות ברמה כזאת שאין בעיה ללכת עם שיער קצר או פוני.

שלא כמו הליכים כגון לייזר או זריקות מילוי, מתיחת פנים משלבת קיבוע מחדש של מעטפת השריר וכריות השומן למקומן הטבעי. התוצאה היא חיטוב קו הלסת, מתיחה של הצוואר ומראה פנים צעיר יותר. ד״ר נרדיני מתמחה בכל סוגי הטכניקות הניתוחיות להרמת פנים, תוך כדי התאמה של סוג הטכניקה למבנה הפנים ולרצון המטופל/ת.

ההליך מבוצע בהרדמה מלאה ונמשך כ 3-4 שעות בהתאם למורכבות הניתוח. חתכי הגישה לניתוח מוסתרים סביב ומאחורי האוזן וברוב המקרים מחלימים היטב עם טשטוש מלא של הצלקת.

במהלך הניתוח, חתכים מבוצעים בדרך כלל לאורך קו השיער, המשתרעים מטה מלפני האוזן ומסביב לתנוך האוזן. חתכים אלו מאפשרים למנתח להרים ולמקם מחדש את הרקמות השריר וכריות השומן , להסיר או לפזר מחדש שומן תת עורי ולהסיר את עודפי העור. במקרים מסוימים, ניתן לבצע חתכים נוספים מתחת לסנטר כדי לטפל בעור נפול בצוואר.

מקובל ואפשרי לשלב ניתוח הרמת פנים עם הליכים אסתטיים נוספים לקבלת תוצאות מושלמות, ביניהם הרמת עפעפיים עליונות ותחתונות עיצוב שפתיים,  שאיבה או הזרקת שומן לפנים ועיצוב תנוך האוזן. גם במקרה של שילוב ניתוחים נוספים בהליך הרמת הפנים – חשוב להיוועץ ברופא המנתח, לשקול אפשרויות ולבחור את השילוב המושלם לתוצאות האופטימאליות.

הרמת פנים

אני דוגל בטיפול רב שכבתי שאינו רק מתיחה של העור אלא גישה כוללת שבסופה יש החזרת ההרמוניה לפנים

ד״ר גיל נרדיני

ליעוץ ופרטים נוספים:

החיים אחרי

ניתוח הרמת פנים הוא ללא ספק ניתוח משנה חיים ויש לו השפעות קצרות טווח וארוכות. במועד הקצר לאחר הניתוח תהיה תקופת החלמה בה יש להקפיד על ההוראות עד להחלמה מלאה.

אך בטווח הארוך התוצאות בהחלט שוות את המאמץ וההשקעה, הן במראה והן בתחושה. אנשים רבים חווים חיזוק בביטחון העצמי ובהערכה העצמית לאחר ניתוח מתיחת פנים, מכיוון שהם מרגישים מרוצים יותר מהמראה שלהם. עם זאת, חשוב להקפיד על ציפיות ריאליות ולהכיר בכך שמתיחת פנים אינה ערובה לאושר או פתרון לכל אתגרי החיים.

חשוב להבין שיחד עם התוצאות המופלאות והאושר הפנימי, ניתוח הרמת פנים אינו עוצר את הזמן מלכת ולא מפסיק לחלוטין את תהליך ההזדקנות. לאורך זמן, הזדקנות טבעית וגורמים כמו חשיפה לשמש ובחירות אורח חיים יכולים להשפיע על המראה הכללי. טיפוח עור קבוע והרגלי חיים בריאים יכולים לעזור לשמור על התוצאות.

הרמת פנים

הרמת פנים

להיראות צעירים יותר, רעננים יותר, מאירים יותר ואפילו חייכנים יותר – זה לא רק עניין של מצב רוח… עם השנים, גם עור הפנים, הלחיים, העפעפיים והסנטר, מתרופפים וצונחים. התוצאה היא מראה עגלגל וזעוף עם פסי מתיחה וקמטוטים מסביב לשפתיים המשוכות מטה. זאת בתוספת "שקיות" בחלק התחתון של הלחיים ונפיחות באזור העפעפיים התחתונות ועודף עור בעפעפיים עליונות. בנוסף לטבע שעושה את שלו ישנם גורמים המאיצים הזדקנות של עור הפנים לרבות חשיפה ממושכת לשמש, ירידה במשקל ועישון.
הרמת פנים, הליך שבעבר כונה "מתיחת פנים" מאפשר להחזיר לעור הפנים את האלסטיות שלו, להרים את כריות השומן ושרירי הפנים שזלגו מטה עם כוח הכובד חזרה למקומם הטבעי על מנת לקבל את אותו מראה צעיר עם אפקט של פנים רעננות ומחויכות. פנים הרמוניות, שמתאימות לכל מנותח או מנותחת. ד״ר נרדיני דוגל במראה טבעי והרמוני , טכניקה אותה הביא לישראל מניו יורק ומרומא ונמנע מתוצאות מלאכותיות ומראה ניתוחי. הרמת פנים משולבת במקרים רבים במתיחת צוואר וישנו דגש רב להביא לצוואר הדוק וצעיר במהלך הניתוח.
באופן כללי הליכים אסתטיים מאפשרים לנו להתמודד עם השינויים הוויזואליים שהטבע ותהליכי החיים כפו עלינו, אפשרות לעצור את הזמן לפחות במראה. זה ניכר בכל ההליכים הקוסמטיים והאסתטיים אך באופן מיוחד בהרמת פנים, התוצאות מרשימות והמחמאות לא מאחרות לבוא.

הרמת פנים

למי זה מתאים

הרמת פנים היא בדרך כלל הליך שמתאים למטופלים ולמטופלות החל מגיל 40 שמרגישים שמראה עור הפנים שלהם אינו תואם את גילם. חשוב לתאם ציפיות עם הרופא המנתח, ולוודא כי ההליך האסתטי שבחרתם צפוי לספק את התוצאות שאתם מעוניינים לקבל. חשוב לדעת כי ההליך מחייב הפסקת עישון מוחלטת כולל עישון פסיבי ושימוש בחומרים המכילים ניקוטין מכל סוג למספר שבועות סביב תאריך הניתוח באופן עקרוני, מועמדים אידיאליים לניתוח מתיחת פנים הם אנשים עם מראה פנים המבוגר מכפי גילם, עור רפוי או נפול בפנים ובצוואר, קמטים או קמטים עמוקים אובדן טונוס שרירים בפנים התחתונות ורפיון ניכר של הצוואר. על המועמדים להיות במצב בריאותי כללי טוב ובעלי ציפיות ריאליות.

ההליך הרפואי

ישנם סוגים שונים של טכניקות להרמת פנים ומתיחת צוואר בהתאם למידת התיקון הנדרש. בחירת ההליך תלויה באזורים בהם רוצים לטפל ורצון המטופל/ת. במרפאה של ד"ר נרדיני, אנחנו בוחרים בקפידה את הטכניקה הניתוחית, מתכננים במקצועיות את כל מהלך הניתוח ומקפידים במיוחד על תוצאה טבעית, שתהיה בהרמוניה עם מראה הפנים, סגנון החיים והעדפות המנותח/ת. ישנן מספר טכניקות חדישות המקובלות כיום להליך הרמת פנים, והטכניקה המתאימה לכל מנותח/ת היא זו שתאפשר את התוצאות הטובות ביותר במראה הפנים, לאורך זמן. חשוב לדעת כי הליך הרמת הפנים מבוצע באמצעות חתכים עדינים ועל כן, לא יישארו צלקות נראות לעין לאחר זמן ההחלמה. אמנם הצלקות לא ייעלמו אבל הן יהיו מטושטשות ברמה כזאת שאין בעיה ללכת עם שיער קצר או פוני. שלא כמו הליכים כגון לייזר או זריקות מילוי, מתיחת פנים משלבת קיבוע מחדש של מעטפת השריר וכריות השומן למקומן הטבעי. התוצאה היא חיטוב קו הלסת, מתיחה של הצוואר ומראה פנים צעיר יותר. ד״ר נרדיני מתמחה בכל סוגי הטכניקות הניתוחיות להרמת פנים, תוך כדי התאמה של סוג הטכניקה למבנה הפנים ולרצון המטופל/ת. ההליך מבוצע בהרדמה מלאה ונמשך כ 3-4 שעות בהתאם למורכבות הניתוח. חתכי הגישה לניתוח מוסתרים סביב ומאחורי האוזן וברוב המקרים מחלימים היטב עם טשטוש מלא של הצלקת. במהלך הניתוח, חתכים מבוצעים בדרך כלל לאורך קו השיער, המשתרעים מטה מלפני האוזן ומסביב לתנוך האוזן. חתכים אלו מאפשרים למנתח להרים ולמקם מחדש את הרקמות השריר וכריות השומן , להסיר או לפזר מחדש שומן תת עורי ולהסיר את עודפי העור. במקרים מסוימים, ניתן לבצע חתכים נוספים מתחת לסנטר כדי לטפל בעור נפול בצוואר. מקובל ואפשרי לשלב ניתוח הרמת פנים עם הליכים אסתטיים נוספים לקבלת תוצאות מושלמות, ביניהם הרמת עפעפיים עליונות ותחתונות עיצוב שפתיים, שאיבה או הזרקת שומן לפנים ועיצוב תנוך האוזן. גם במקרה של שילוב ניתוחים נוספים בהליך הרמת הפנים – חשוב להיוועץ ברופא המנתח, לשקול אפשרויות ולבחור את השילוב המושלם לתוצאות האופטימאליות.

ליעוץ ופרטים נוספים:

הרמת פנים
הרמת פנים
מתיחת פנים צריכה להסתמך על עיצוב מחדש של מעטפת השריר והשומן, ולא על הוצאת עור בלבד

ד״ר גיל נרדיני

הרמת פנים

החלמה

למרות החשש החלמה מניתוח הרמת פנים אינה כרוכה כמעט בכאב. לאחר ניתוח מתיחת פנים, המטופל/ת עלול/ה לחוות נפיחות, חבורות ואי נוחות שעוברים תוך מספר ימים. תרופות נגד כאבים וקומפרסים קרים יכולים לעזור להקל על התסמינים הללו. באופן עקרוני ניתן לחזור לעבודה ולחדש את הפעילות הרגילה תוך 2 עד 3 שבועות. יש להימנע מפעילות גופנית למשך כחודש וחצי ולהימנע מחשיפה לשמש ישירה לתקופה של שנה לאחר הניתוח. חיוני לעקוב אחר הוראות המנתח לאחר הניתוח כדי להבטיח ריפוי תקין.

תוצאות

התוצאות של הרמת פנים מוכיחות את עצמן לפי המחמאות שלא פוסקות מלהגיע. זה יכול להמשך לא מעט שנים בהן המראה הצעיר והרענן מחזיק מעמד. עם זאת, תהליך ההזדקנות ממשיך, כך שחלק מהצניחה והקמטים עלולים להופיע שוב עם הזמן. שמירה על אורח חיים בריא, הימנעות מעישון ותחזוקה של העור יכולים בהחלט לעזור להאריך את התוצאות.

סיכונים וסיבוכים

כמו כל הליך כירורגי, גם ניתוח מתיחת פנים טומן בחובו סיכונים מסוימים. אלה עשויים לכלול זיהום, דימום, צלקות, פגיעה עצבית ותגובות שליליות להרדמה. ללא ספק, בחירת מנתח מוסמך ומנוסה יכולה למזער סיכונים אלו.
• דימום: למרות שהוא נדיר, דימום שמחייב התערבות יכול להתרחש במהלך הניתוח או לאחריו, מה שמוביל לשטפי דם אכימוזות או להיווצרות קרישי דם שמחייבים ניקוז.
• זיהום: כל הליך כירורגי טומן בחובו סיכון לזיהום, וניתוח מתיחת פנים אינו יוצא מן הכלל. עם זאת, עם הכנות טרום ניתוחיות מתאימות וטיפול לאחר הניתוח, הסיכון לזיהום ממוזער.
• צלקות: הסרת עודפי העור מחייבת יצירה של צלקות . עם זאת, רוב המנתחים מיומנים בהנחת חתכים במקומות אסטרטגיים כדי למזער צלקות גלויות. אזור הפנים מצטלק בצורה טוב והצלקות המוסתרות מטשטשות עוד יותר עם תום תקופת ההחלמה.
• נזק עצבי: פגיעה תחושתית עם חוסר תחושה באזור הלחיים ואפרכסת היא שכיחה וזמנית . לעומת זאת פגיעה זמנית או קבועה בעצבי הפנים שמביאה לפגיעה מוטורית היא אפשרות נדירה ביותר. . זה יכול להוביל, לחולשת שרירים בפנים וחיוך אסימטרי. עם זאת, סיכון זה נמוך יחסית כאשר ההליך מבוצע על ידי מנתח מנוסה ומיומן.
• נשירת שיער: נשירת שיער מסביב לאתר החתך אפשרית אך נדירה. מנתחים בדרך כלל דואגים להימנע מנשירת שיער על ידי תכנון קפדני של מיקומי החתך.
• שינוי צבע העור: חלק מהמטופלים עלולים לחוות שינויים זמניים או קבועים בפיגמנטציה של העור סביב אתרי החתך.
• ריפוי לקוי של פצעים: גורמים כמו עישון, לחץ דם לא מאוזן מערכת חיסון פגועה או מצבים רפואיים מסוימים עלולים לפגוע בתהליך הריפוי ולהגביר את הסיכון להחלמה לקויה של פצעים.

החיים אחרי

ניתוח הרמת פנים הוא ללא ספק ניתוח משנה חיים ויש לו השפעות קצרות טווח וארוכות. במועד הקצר לאחר הניתוח תהיה תקופת החלמה בה יש להקפיד על ההוראות עד להחלמה מלאה. אך בטווח הארוך התוצאות בהחלט שוות את המאמץ וההשקעה, הן במראה והן בתחושה. אנשים רבים חווים חיזוק בביטחון העצמי ובהערכה העצמית לאחר ניתוח מתיחת פנים, מכיוון שהם מרגישים מרוצים יותר מהמראה שלהם. עם זאת, חשוב להקפיד על ציפיות ריאליות ולהכיר בכך שמתיחת פנים אינה ערובה לאושר או פתרון לכל אתגרי החיים. חשוב להבין שיחד עם התוצאות המופלאות והאושר הפנימי, ניתוח הרמת פנים אינו עוצר את הזמן מלכת ולא מפסיק לחלוטין את תהליך ההזדקנות. לאורך זמן, הזדקנות טבעית וגורמים כמו חשיפה לשמש ובחירות אורח חיים יכולים להשפיע על המראה הכללי. טיפוח עור קבוע והרגלי חיים בריאים יכולים לעזור לשמור על התוצאות.